Akárhogy is van, mindenképp érdemes foglalkoznia azzal, hogy megóvja berendezését a vízkövesedéstől.
A jacuzzi medencék elvízkövesedett csőrendszere nem, vagy csak nagyon nehezen és költségesen javítható, így célszerű inkább a megelőzésre gondot fordítani.
A medencéjét egy vízlágyító berendezés segítségével lágy vízzel töltse fel (de ne teljesen! - kb. 90% lágyított víz + 10% "eredeti" lágyítatlan víz - az arány a keménység függvényében némiképp módosulhat), ez megakadályozza a vízkő kiválását.
Mik ezek a berendezések? A kézi üzemeltetésű vízlágyító berendezésekkel időszakonként tud lágyvizet előállítani, pl. olyankor, amikor (mondjuk havonta) feltölti a jacuzzi medencéjét. A jacuzzi feltöltését követően a berendezés gyantatöltete "kimerül", azt regenerálni kell, amit Ön szintén el tud végezni némi vegytiszta só (vákuumsó) segítségével.
Miért jó, ha vízlágyítót használok a jacuzzim feltöltésekor? Mert így a víz keménységét Ön állíthatja be. A lágyított víz nem okoz vízkőkirakódást. A jacuzziban az ajánlott vízkeménység: 5-8 nk° közötti. |
![]() |
Mennyire bonyolult a kézi vízlágyító berendezés használata?
Nem bonyolult. A vízlágyítóra gyakorlatilag két slag csövet kell rákötni, az egyiken belemegy a víz a lágyítóba, a másikon pedig kifolyik a lágy víz, amit Ön beleenged a jacuzziba.
A regeneráláshoz sós vizet kell ráengedni a lágyítóra. A teljes folyamatot részletesen megtalálja a berendezés gépkönyvében.
MEGNÉZEM A BERENDEZÉSEKET |
Néhány alap információ:
MEGNÉZEM A BERENDEZÉSEKET |
Melyik vízlágyítót válasszam?
A vízlágyítók kapacitásukban és méretükben különböznek egymástól.
Úgy válassza ki a berendezést, hogy lehetőség szerint egy medence-feltöltésre elegendő legyen.
Ehhez két adatot kell tudnia:
Ide kattintva kikeresheti, hogy Önnek melyik berendezésre van szüksége, vagy hívjon minket a +36 30 560 2286 telefonszámon, készséggel segítünk!
Tovább a berendezésekhez és az árakhoz |